Galaxy S21 Ultra’nın İki Telefoto Lensli Kamera ve Qualcomm’un Daha Güvenli Ultrasonik Max Parmak İzi Sensörünü Kullanacağı Söyleniyor

Çok sayıda kaynak, Samsung’un önümüzdeki yıl Galaxy S21 serisinin üç modelini piyasaya sürmeyi planladığını ve bunlardan en çok kullanılan modelin muhtemelen Galaxy S21 Ultra olaracağını ima etti. Galaxy S20 Ultra ile karşılaştırıldığında bu amiral gemisinde farklı olması beklenen birçok şey ve 2021’de yükseltme yapmak isteyenleri hayal kırıklığına uğratacak birkaç özellik var.

Galaxy S21 Ultra’ya Ait Yeni Kamera Sistemi, Gelecek Modelin Daha Önce Söylenti Olan İki Telefoto Lens Kullanabileceği Söyleniyor

Öncelikle, Galaxy S21 Ultra ve Galaxy S20 Ultra arasında görünüşte değişmeyecek olan şeye gelelim. Twitter kullanıcısı The Galox’a göre, amiral gemisi 5000 mAh’lik bir batarya ile piyasaya sürecek ve batarya kapasitesini bu yılki model ile aynı tutacak. Daha önce Galaxy S21 Ultra , Samsung’un aynı kapasiteyi kullanacağını resmi olmayan bir şekilde onaylayan 3C sertifikası almıştı.

Dürüst olmak gerekirse bu batarya boyutu düşük değil, çünkü Samsung’un yakında tanıtılacağı bildirilen ilk 5nm özel yonga seti olan Exynos 2100’ün ne kadar verimli olacağına bağlı olarak, ekran başında birkaç saatlik bir fark bekleyebilirsiniz veya sadece birkaç dakika.

https://twitter.com/TheGalox_/status/1312572229633351680

Exynos 2100’ün hedefi snapdragon 875’i tokatlamak değil, batarya konusunda verimlilik sağlamak ve daha yüksek performans vermek . Potansiyel olarak neyin değiştiğine gelince, Galaxy S21 Ultra , önceki modelden 17 kat daha büyük ve aynı zamanda daha güvenli bir ekran içi sensör olan Qualcomm’un Ultrasonic Max ile gelebilir .

Ayrıca paylaşılan tweet’te yeni bir kamera sisteminden bahsedildi ancak kişi maalesef herhangi bir ayrıntıdan bahsetmedi. Ancak önceki bir raporda Galaxy S21 Ultra’nın bir  yerine iki telefoto lensden yararlanabileceği ve bunun amiral gemisinin daha yüksek yakınlaştırma seviyelerine ulaşmasıyla sonuçlanabileceği belirtilmişti. Bu raporda ayrıca, birinci sınıf telefonun, muhtemelen bu yılki model gibi delikli bir tarzda yerleştirilecek olan 40MP’lik bir selfie kamerasına sahip olacağı belirtildi.

Genel olarak, bu özelliklere ilk izlenimden bakarsak, Samsung Galaxy S21 Ultra basitçe Galaxy S20 Ultra’nın biraz daha geliştirilmiş modeli olabilir. Galaxy S21 serisi hakkında daha fazla detay gelince sizlere paylaşacağız.