iPhone 12 Serisi Daha İyi Pil Ömrüne, Daha Hızlı Face ID’ye ve Daha Fazlasına Sahip Olabilir

Kullanıcılar İPhone 12‘nin, iPhone 11’e göre daha iyi bir kameraya sahip olmasını bekliyor. İPhone 12 serisi 13 Ekim’de yani yarın tanıtılacak, ancak telefon hakkındaki sızıntılar durmuyor ve en sonuncusu birkaç olası iyileştirmeye işaret ediyor.

@PineLeaks’e göre iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max, öncekilerden en az bir saat daha fazla pil ömrü sunacak.

Apple, iPhone 11 Pro’da video izlerken 18 saate kadar ve iPhone 11 Pro Max’te 20 saate kadar pil ömrüne sahip olacağınızı iddia ediyor, bu nedenle iPhone 12 serisine en az bir saat ekleyebilirsiniz.

Ancak kaynakdaki söylentilere göre 5.4 inçlik iPhone 12 Mini’nin küçük boyutundan dolayı iPhone 11’den daha kötü pil ömrüne sahip olacağını iddia ediyor. İPhone 11 zaten Pro modellerinden daha kötü pil ömrüne sahip, video oynatma için 17 saate kadar pil ömrü sunuyor.

Tüm iPhone 12 modellerinde gelişebilecek bir şey, @PineLeaks’in daha hızlı hale getirmek için yeni bir “dynamic zoning algorithm” (dinamik bölgeleme algoritması) kullanılacağını iddia ettiği Face ID’nin hızıdır.

Çentiğin küçüleceğini düşünüyorsanız, bu kaynağa göre şansınız kalmasa da muhtemelen çentik çok geniş olmayacak ancak bunun yerine daha fazla öne çıkacak olan iPhone 12 Mini hariç.

Arka kameralara gelince, hem dijital hem de optik yakınlaştırmanın “büyük bir artış” sağlayacağını iddia ediyorlar. Standart iPhone 12 durumunda, yakınlaştırmanın tamamen yazılım tarafından desteklendiği söyleniyor, ancak görünüşe göre hem mesafe hem de kalite açısından önemli ölçüde geliştirilecek.

Bu arada ultra geniş kamera, görünüşe göre düşük ışık performansını iyileştirmek için kabaca %35 daha geniş bir diyafram açıklığına sahip olacak ve bu kamera da sözde bir makro modu sunacak ve nesnelere iPhone 11 serisinden daha yakın olmanızı sağlayacak.Son olarak, 120 fps veya 240 fps’de 4K video kaydının muhtemelen destekleneceğini belirtiyorlar.

Tüm bunları kesin olarak biliyor olmasak da, lansmana bu kadar yakın çıkan söylentiler çoğu zaman doğru çıkar, bu yüzden bunların hepsi lansman da açıklanırsa hiç şaşırmayız.