iPhone SE Plus Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Diğer Tüm Sızıntılar

İPhone SE 2020 Apple’ın son senelerde çıkartılan tek hesaplı telefonuydu Ama söylentilere göre, başka bir orta sınıf model daha var iPhone SE Plus.

İPhone 12’nin piyasaya sürülmesinin bize yeni bir iPhone SE getireceğini umuyorduk , ancak bu gerçekleşmedi bunun yerine, iPhone SE Plus’ın gelmesini beklerken aynı boyutta olan iPhone 12 mini’yi aldık. Orijinal iPhone SE’nin piyasaya sürülmesinden bu yana ne kadar büyük telefonlara sahip olduğu göz önüne alındığında, bu büyük bir sürpriz değil aslında. Bu güncellenmiş sürüm 5.5 inçlik bir ekranla daha büyük olsa da, piyasadaki yeni telefonlarda 7 inç’e yaklaşan ekranlar var.

Orta sınıf telefonun bu daha büyük modeli hakkında çok fazla şey duymadık. Ancak bilinen tüm sızıntıları aşağıda sizler için topladık.

İPhone SE Plus fiyatı ve çıkış tarihi

İPhone SE Plus’ın ne zaman çıkacağını bilmiyoruz, ancak söylentiler iPhone SE Plus’ın ne zaman sunulacağının yakında paylaşılacağını öne sürüyor. Ne yazık ki, ünlü analist Ming-Chi Kuo , iPhone SE Plus’ı 2021’in ikinci yarısına kadar göremeyebileceğimizi tahmin etti .

Benzer şekilde, iPhone SE Plus’ın ne kadara mal olacağı konusunda da resmi bir kelime duymadık. SE 2020’nin 399 $ / 419 £ / 749 $ ‘lık bir başlangıç ​​fiyat etiketine sahip olduğu göz önüne alındığında, bu, iPhone 8’in üretiminin durdurulmadan önceki en son resmi fiyatından daha düşüktü , SE Plus’ın fiyatını tahmin etmek çok zor olmaz. iPhone 8 Plus’ın son resmi fiyatı 549 $ ‘dan daha ucuz.

iPhone SE Plus söylentileri ve sızıntıları

İPhone SE Plus için çok fazla söylenti olmasa da, küçük kardeşinin piyasaya sürülmesinden anlayabileceğimiz şeyler var. İPhone SE 2020, donanımını (yonga seti ve RAM dışında), SD (1334×750) çözünürlükte 4.7 inç LCD ekranı da dahil olmak üzere iPhone 8’den devraldı.

Bu düşünceye göre, iPhone SE Plus muhtemelen iPhone 8 Plus ile aynı özelliklere sahip olacak – 5.5 inç FHD (1920x1080p) ekrana sahip olacak ve hala LCD olsa da küçük kardeşinden daha keskin olacak. Aynı şekilde, muhtemelen iPhone 8 Plus’ın çift arka kameralarını da miras alacak: 12 MP genişliğinde ve 2x optik yakınlaştırmalı 12 MP telefoto. 4K videoyu 60 fps’de veya 1080p HD’yi 7 MP ön kamera aracılığıyla 30 fps’de çekebilir.

iPhone SE Plus: Diğer Sızıntılar

1. Birden çok arka kamera

İPhone 8 ve 8 Plus arasındaki en büyük fark, arkasındaki ekstra arka kameraydı; bu, bir derinlik efekti oluşturmak için birleştirilebilen stereoskopik görüntüler üreterek Portre Modu fotoğraflarını mümkün kıldı. İPhone SE 2020, yazılım algoritmalarını kullanarak derinlik kazanabilirken, bunu dijital olarak yapmak, bunu elde etmek için iki veya daha fazla lens kullanmaktan daha fazla görsel kusur üretir.

2. Daha iyi lensler ve sensörler

İPhone SE 2020, önde gelen A13 Bionic yonga setine sahipken, eski kamera teknolojisi, yeni amiral gemilerinde çekilen aynı gelişmiş Gece Modu fotoğraflarını çekmekten alıkoyuyor. SE Plus’ın daha iyi lensler ve sensörler’e sahip olmasıda ihtimaller arasında.

3. Daha az çerçeve

Evet, Apple iPhone 8’deki donanımı, ekranı ve tasarımı geri dönüştürerek iPhone SE 2020’nin maliyetlerini düşürmüş gibi görünüyor, ancak bu, eski modellerle aynı kalın kasa, ekran tasarımı ve çerçeve ile gelmesine neden oldu. Bugün piyasaya sürülen çoğu telefonun, ekranı neredeyse tamamen telefonun ön tarafına kapsayarak çok yüksek ekran-gövde oranlarına sahip olduğu göz önüne alındığında, iPhone SE 2020’nin günümüz telefonlarının gerisinde kalan bir tasarıma sahip olduğu çok açık.

4. Daha büyük pil

İPhone 8 Plus’ın 2.691mAh bataryası kesinlikle iPhone 8’in 1.821mAh kapasitesinden daha büyüktü, ancak yine de yeni iPhone SE 2020 Plus’taki üç yıllık modelden daha fazlasını beklemiyoruz. İPhone SE 2020 serisinin maliyetleri düşürmek için ne kadar ödün verdiğini (yani neredeyse aynı iPhone 8 tasarımını aldığını) göz önünde bulundurarak, paranızın karşılığını alacağınız daha yüksek pil kapasitesi gibi bazı geliştirmeler görmeyi çok isteriz. Ama bunun yerine kutuda daha hızlı bir 18W şarj cihazı olması da kullanıcılar tarafından hoş karşılanabilir.