Resmi Huawei Mate 40 Paylaşımı Tuhaf Bir Kamera Tasarımını Gösteriyor

Büyük bir kamera yerleşimine sahip akıllı telefonlara artık alışkınız, ancak bunlar genellikle kare, dikdörtgen veya daire şeklindedir. Huawei Mate 40′ ın kamera yerleşimi sekizgene benziyor ama farklı bir tasarımda olabilir şu an için kesin bişey söylemek zor.

He Gang (bir Huawei yöneticisi), aşağıda görebileceğiniz resmi Weibo’da yayınladı ve kamera bloğu kısmen gölgede olsa da, görebildiğimiz kadarıyla sekiz tarafı olacağını gösteriyor.

Ayrıca bu tipik amiral gemisi telefon kamera standartlarına göre çok büyük olabilir gibi görünüyor. Huawei, Mate serisine genellikle çok sayıda lens ve diğer kamera teknolojilerini yerleştirir, bu nedenle Huawei Mate 40 serisi ile bunu bir sonraki seviyeye taşıyor olabilir.

Bu sızıntının doğru olup olmadığı veya Huawei Mate 40 serisinin iki farklı kamera tasarımına sahip olup olmayacağı net değil. Belki sadece Huawei Mate 40 Pro veya Mate 40 Pro Plus sekizgen kameraya sahip olacaktır.

Her durumda, bu görüntünün en ilginç yönü kamera olsa da, tek detay bu değil. Ayrıca, kenarda iki düğme olduğunu da fark edeceksiniz bunlar muhtemelen bir güç düğmesi ve ses düğmesi. Bu bilgilerin tamamen doğru olduğundan emin değiliz ama Huawei Mate 40 serisi 22 Ekim’de tanıtılacağı için çok yakında emin olacağız.