Samsung Galaxy A72’nin Beş Arka Kamera ile Geleceği İddia Edildi

Samsung’un önümüzdeki aylarda tanıtılacak olan Galaxy A72 modelinin beş arka plan sahip ilk Samsung akıllı telefonu savunulacak.

Galaxy A serisi ile orta segment akıllı telefon sektöründe büyük başarılar Samsung, serinin oğlu üyesi olan Galaxy A71’i geçtiğimiz yılın sonlarında tanıtmıştı. Galaxy A72’nin önümüz yılın ilk çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.

Galaxy A72’nin tanıtım tarihi yaklaştıkça telefon hakkında detay yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Yayınlanan bir raporda A72 modelinin, Samsung’un beş arka plan sahip ilk telefonu iddia edildi.

Samsung Galaxy A72 Hakkındaki Bazı Bilgiler:

Raporda yer alan göre göre Samsung Galaxy A72, arka tarafta beşli kamera kurulumuna sahip olacak. Kaynaklara göre, bu kameralar birincil 64 MP ana sensör, 12 MP ultra geniş açı sensörü, 3x optik yakınlaştırmayı destekleyen 8 MP telefoto sensörü, 5 MP makro lens ve son olarak 5 MP derinlik sensörünün bir araya gelmesiyle oluşacağını söylüyor. Bununla birlikte cihazda bir de 32 MP’lik ön kamera sunuluyor.

Samsung’un bu modeli ne zaman biliniyor de bazı kaynaklar, tanıtım için önümüzdeki yılın ilk çeyreğini işaret ediyor. Bu modelin öğrenmek için sunacağını kesin olarak öğrenmek için birkaç ay bekleyeceğiz.