Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G’nin DXOMARK Test Sonuçları Belli Oldu

Samsung’un oğlu amiral gemisi modeli Galaxy Note 20 Ultra 5G için DXOMARK testi yapıldı. 121 puan alan Note 20 Ultra 5G, genel olarak test boyunca oldukça etkileyici bir performans sergilemedi.

Teknoloji devi Samsung , geçtiğimiz ağustos ayında  Galaxy Note 20 Ultra  5G  modelini duyurmuştu. Amiral gemisi segmenti için gereken özelliklerin fazlasıyla karşılayan cihaz 12 GB RAM’e, AMOLED ekran ve 120 Hz ekran yenileme oranına sahip.

DXOMARK testinin asıl odak noktası olan kamera uygulaması ise diğer amiral gemisi samsung modellerine göre bazı farklılıkları bulunuyor. Örneğin Not 20 Ultra 5G modelinde,  Galaxy S20 Ultra da Olan Zaman-of-Flight’ (TOF) Sensör Yer almıyor ettik Not 20 Ultra kipsatırı Göre imkb Bazi farkliliklari Bulunuyor.

Galaxy Note 20 Ultra 5G DXOMARK Sonuçları:

DXOMARK test sonuçlarında 121 puan alan Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G, oldukça etkileyici bir performans sergiliyor ve  DXOMARK  kamera sıralamasında Xiaomi Mi CC9 Pro Premium ve Huawei Mate 30 Pro ile üst sıralarda yer alıyor. Diğer Samsung modeli Galaxy S20 Ultra ise 122 puan aldı.

Fotoğraf’da 130 puan almayı başaran Note 20 Ultra 5G; renk, hız, otomatik odaklanma ve doğru pozlamada iyi bir performans sergiledi. Samsung’un amiral gemisinin ana kamerası, DXOMARK değerlendirmesine göre farklı koşulda oldukça etkileyici sonuçlar sunmayı başardı.

Telefoto lens hakkında değerlendirmede, uzun menzilde oldukça etkileyici sonuçlar verdi, ve dış çekimlerde detayların iyi yakalandığı belirtildi. Yakın çekimlerde rengin ve pozlamanın iyi olduğu belirtilirken orta menzillerde  doku kaybı gibi bazı sorunları olduğu belirtildi. Bunlara ek olarak ultra geniş açılı kameranın ve portre modunun oldukça iyi sonuçları ifade edildi.

Video hedef pozlamada  iPhone 11 Pro Max  ile kafa kafaya olduğu ancak düşük dışıkta Apple cihazların biraz daha parlak olduğu belirtildi. Ayrıca Note 20 Ultra düşük ışıkta S20 Ultra ve Mi 10 Ultra’ya göre daha karanlıktı.

Sonuç olarak ise Galaxy Note 20 Ultra 5G’nin görüntü kalitesi, bazı eksikliklere sonuçları almayı başardı. Cihazın kamera performansının daha Satım detaylı değerlendirme raporuna  buradan  ulaşabilirsiniz.