Samsung, iPhone 12 Serisinden Şarj Adaptörü Çıkmaması ile İlgili Sosyal Medya Hesabından Paylaşım Yaptı

Apple, 2020 için yeni iPhone serisini sanal etkinliği ‘Hi, Speed’de piyasaya sürdü. Etkinlikte 4 yeni iPhone modeli, iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max yer aldı. Yeni iPhone’ların tüm heyecanının ortasında, Apple’ın bu iPhone modellerinde kutudan kulaklık ve şarj aleti çıkmayacağını açıklaması sürpriz bir olay oldu. Samsung bunu fark etmekte hızlı davrandı ve sosyal medyas hesabında bir şaka yaptı.

Apple’ın şarj cihazını dahil etmeme kararı

Apple’ın en çevre dostu şirket olmak için ‘Planet-sized’ bir planı var. Apple’ın 2030 yılına kadar %100 Karbon Nötr olacağını duyurdular. Apple tüm yeni cihazları geri dönüştürülmüş malzemelerle yaratıyor ve karbon ayak izlerini tamamen ortadan kaldırmak için temiz enerji kullanacak.

Apple, yeni iPhone kutularının genel boyutunu önemli ölçüde azalttı. Bu kutularda yapılacak düşük karbonlu malzemeler kullanılacak. Kutuların boyutu, kablolu kulaklıkların ve şarj adaptörünün çıkarıldığını gösteriyor, çünkü Apple, bu ürünlerin büyük bir kısmının zaten dünyada var olduğuna ve kutudan çıkarılmasının karbon ayak izini azaltacağına inanıyor. Yeni iPhone kutusu, yalnızca telefon ve şarj kablosu içerecek.

Samsung’un Apple’ın en son çevre dostu hareketi üzerine yaptığı şaka

Teknoloji markalarının rekabetleri hakkında bazı dostça şakalar yaptığı biliniyor. Apple ve Samsung rekabeti, Sony’nin Playstation’ı ve Microsoft’un Xbox seviyesindeki rekabetiyle karşılaştırılabilir. Bu markaların kıyasıya bir rekabeti var ve bu şakalar bazen kullanıcılarda bir markadan diğerine geçiş yaratabiliyor.

Samsung, Facebook sayfasında bir şarj adaptörünün fotoğrafını yayınladı ve başlıkta, “#Galaxy cihazınız size aradığınız şeyi veriyor. Şarj cihazı olarak en basit olandan en iyi kamera, pil, performans, bellek ve hatta bir akıllı telefondaki 120 Hz ekrana kadar. ” Samsung tarafından yapılan bu şaka, takipçileri tarafından çok komik bulundu ve büyük bir ilgi aldı.

Apple’ın diğer çevre dostu girişimleri

Apple gerçekten çevre dostu şirket olmaya çalışıyor ve bunun için bu hedefe ulaşmalarına yardımcı olacak bazı planlar hazırladılar. Apple’ın karbon ayak izini 0’a düşürmek için attığı girişimleri aşağıda inceleyin:

  • %100 geri dönüştürülmüş malzemeler: Apple, tüm aygıtları ve ambalajları için %100 geri dönüştürülmüş ve yenilenebilir malzemeler kullanacak. Apple, yapmanın gezegenden almak anlamına gelmediğine inanıyor.
  • İşlevsel Parçaların Geri Dönüşümü: Apple, bir iPhone’un yaşam döngüsünü tamamladığında, bunun sonu olmadığına inanıyor. Apple, atılan tüm iPhone’ların işlevsel parçalarını yeni cihazları için geri dönüştürmek için en son teknolojiyi kullanıyor.
  • %100 Temiz enerji: Apple, 2030 yılına kadar tüm ürünlerinin temiz enerjiyle üretileceğine söz verdi. Apple, 2030 yılına kadar %100 karbon nötr olmak için tüm üreticilerinin yenilenebilir enerjiye geçişine yardımcı olacak.
  • Apple’ın Mağazaları ve Ofisleri: Apple’ın mağazaları, ofisleri ve veri merkezleri %100 yenilenebilir elektrikle çalışır. Artık işe gidip gelmeden iş seyahatine kadar tüm operasyonları da karbon nötr.
  • Apple’ın Çevre Dostu Yatırımları: Apple, çevre dostu ideolojilerini daha da yaygınlaştırmak için büyük yatırımlar yaptı. Bunlardan bazıları ise ormanlar, sulak alanlar ve otlaklar gibi Dünya’nın doğal karbon gidericilerine yatırım yapıyorlar.
  • Apple Takası: Apple Takası ile kişiler, eski aygıtlarını bir sonraki satın alma işlemlerinde kredi ile değiştirebilir veya istedikleri zaman kullanabilecekleri bir Apple Store Hediye Kartı alabilir. Eğer kullanılabilir durumda ise cihazlar, başka bir kullanıcı tarafından kullanılabilecek. Değilse, Apple ücretsiz olarak geri dönüştürecektir. Kullanıcı ve gezegen için bir kazan-kazan.